top of page

HAKKIMIZDA

abt|consulting kişisel ve kurumsal dönüşüm  alanında danışmanlık, koçluk ve gelişim planlama hizmetleri sunan özel bir girişimdir. 

Bireylere ve kurumlara, değerleri doğrultusunda bir amaç belirleme ve bu amacı gerçekleştirmek için uygun yaklaşımları tespit edip uygulama aşamalarında destek olur. abt|consulting ihtiyaca uygun deneyimi, en uygun zamanda, konusunda uzmanlığını kanıtlamış ve güncel kalabilmiş bir danışman ağı ile sunarak fark yaratmaktadır. 

Sahip olduğu danışman havuzu ve işbirlikleri aracılığı ile hizmetlerini Türkiye, Orta Doğu, İngiltere, Avrupa, Amerika ve Kanada'da sunmaktadır. 

Ayşe Buyçe Tarhan
Kurucu Ortak ve Yönetici

Ayşe Buyçe Tarhan, kurumsal gelişişim, liderlik, yetenek yönetimi ve gelişimi başta olmak üzere yirmi yılı aşkın bir süredir eğitmenlik, koçluk ve danışmanlık yapmaktadır.  Serbest ve danışmanlık firmaları aracılığıyla yürüttüğü faaliyetlerini 2009 yılından beri kendi firması aracılığı ile sürdürmektedir. Danışmanlığın yanı sıra bir o kadar deneyimi de başta çok uluslu firmalar olmak üzere büyük kurumlarda üst düzey yöneticilik yaparak elde etmiştir. 

Liderlik, yönetici ve yetenek gelişimi alanlarında çok çeşitli içerikte eğitimler tasarlamakta ve sunmakta deneyimli olan Tarhan, üstlendiği son proje rolünde çok uluslu bir finans kuruluşunun kültürel dönüşümünü desteklemek kapsamında 4500 kişiye ulaşarak liderlik gelişimi ve koçluk  çalışmaları tamamlamıştır. Değer bazlı yönetim, ilişkisel koçluk, pozitif psikoloji gibi kuramlardan etkilenmiştir.

Tarhan, ODTÜ’den Çevre Mühendisliği Lisans ve İşletme Yüksek Lisans- MBA diplomalarına sahiptir. Koçluk eğitimlerini Adler Koçluk Akademisi ve Üst Düzey Liderlere yönelik olan Academy of Executive Coaching kurumları üzerinden tamamlamıştır. Son olarak İngiltere’deki sayılı okullardan olan Ashridge-Hult International School tarafından Koçluk ve Danışmanlıkta Süpervizör sertifikasını almıştır. Tarhan’ın ekip koçluğu üzerine olan ORSC ve Transaksiyonel Analiz gelişim süreçleri devam etmektedir. Ayrıca, Yetkinlik Bazlı İşe Alım - Targeted Selection ® DDI eğitimi, Discovery Insights ®  ve Harrison Assessment® değerlendirme araçlarını kullanma akreditasyonuna sahiptir.

Önceki kurumsal deneyimleri arasında Microsoft-MEA, DDI Danışmanlık, Nokia Networks, Dünya Bankası, Sabancı Telekom öne çıkanlardır. Bu görevleri sırasından hem uluslararası hem Türkiye’de IK ve Kurumsal Gelişim uygulamaları alanında stratejiden uygulamaya geniş kapsamlı bilgi ve deneyim edinmiştir. Türkiye dışında deneyimli olduğu coğrafyalar İngiltere, eski Rus ülkeleri Azerbaycan, Gürcistan, Moldova, Kazakistan ve Orta Doğu ve Afrika bölgeleri vardır.

bottom of page